Partnerzy

Ligue de l'enseignement Nouvelle-Aquitaine
Ligue de l’Enseignement, ruch istniejący od ponad 150 lat, promuje równość praw w ramach francuskiego społeczeństwa wielokulturowego. Ligue de l’Enseignement Nouvelle-Aquitaine (LENA), regionalna unia 12 federacji afiliowanych do organizacji krajowej, podziela te cele: kształcenie odpowiedzialnych obywateli, zwalczanie nierówności oraz budowanie sprawiedliwszego i bardziej niezależnego społeczeństwa.LENA działa w zakresie kształcenia przez całe życie, aby promować demokrację i pełne obywatelstwo, i obejmuje cztery departamenty:
  • 1. Szkolenia zawodowe dla osób poszukujących pracy, NEET oraz migrantów w dziedzinach takich jak hotelarstwo, turystyka, przekwalifikowanie i integracja;
  • 2. Działania kulturalne, w tym kino mobilne, festiwale i edukacja artystyczna;
  • 3. Obozy wakacyjne i szkolenie liderów, w tym obozy młodzieżowe oraz certyfikaty BAFA/BAFD;
  • 4. Działania regionalne na rzecz wzmocnienia pozycji młodzieży, nauki cyfrowej, wolontariatu i projektów europejskich.
AnciLab to firma zależna ANCI Lombardia (Narodowe Stowarzyszenie Gmin Włoskich – Region Lombardia) oraz akredytowany organ zajmujący się szkoleniami i usługami zawodowymi. Jej misją jest świadczenie pomocy technicznej i budowanie zdolności administracji publicznej poprzez dostosowane szkolenia i mentoring w zakresie innowacji, zielonej gospodarki, cyfryzacji oraz sprawiedliwej transformacji. AnciLab dąży do wzmocnienia zarządzania i zdolności wykonawczych władz lokalnych, wspierając urzędników państwowych, pracowników administracji i ustawodawców w doskonaleniu swoich umiejętności zarządzania oraz reagowania na potrzeby interesariuszy. Jednostka Operacyjna Polityki Młodzieżowej AnciLab zarządza Uniwersalną Służbą Cywilną, finansowaną przez rząd Włoch, angażując młodych ludzi w projekty kulturalne i innowacyjne w ponad 1500 gminach włoskich. Inicjatywy te promują aktywne obywatelstwo, zgodnie z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). AnciLab odpowiada za walidację nauki nieformalnej i pozaformalnej na podstawie standardów regionalnych i EQF. Młodzież w Uniwersalnej Służbie Cywilnej (w wieku 18-29 lat) otrzymuje szkolenie i wsparcie w zakresie możliwości zawodowych i mobilności poprzez Eurodesk, oferując mentoring dla międzynarodowych doświadczeń.
Gmina Lecce to lokalna administracja regularnie zaangażowana w działalność administracyjną, reprezentująca swoich obywateli i promująca ich rozwój społeczny i gospodarczy, zgodnie z zasadą subsydiarności. Gmina może liczyć na ponad 300 profesjonalistów z 11 departamentów.Miasto Lecce jest również stolicą swojej prowincji, a ten status sprawia, że miasto jest administracyjnym, społecznym i kulturalnym centrum prowincji.Gmina Lecce jest reprezentowana w tym projekcie przez departament „Strategicznego programowania i NPRR” oraz Departament Opieki Społecznej. Pierwszy z nich ma na celu wspieranie rozwoju lokalnego poprzez realizację projektów regionalnych, krajowych i UE o charakterze społecznym. Drugi jest odpowiedzialny, między innymi, za polityki młodzieżowe i lokalne stowarzyszenia, a jego doświadczenie w tej dziedzinie będzie kluczowe dla realizacji projektu. Departamenty te są więc komplementarne i obydwa mają doświadczenie w zarządzaniu projektami, od aplikacji po raportowanie i rozliczanie wydatków.

FNAJ (Federacja Narodowa Stowarzyszeń Młodzieżowych) jest reprezentatywnym organem ruchu stowarzyszeniowego młodzieży w Portugalii, działającym na poziomie lokalnym i regionalnym. Jego misją jest reprezentowanie stowarzyszeń młodzieżowych przed władzami publicznymi, promowanie potrzeb i interesów młodzieży, wspieranie stowarzyszeniowości jako sposobu angażowania młodych ludzi oraz wspieranie edukacji obywatelskiej i wymiany na poziomach lokalnym, regionalnym i międzynarodowym. FNAJ zbudowało szerokie sieci partnerskie i organizuje inicjatywy szkoleniowe, wymianę dobrych praktyk oraz udziela informacji młodzieżowej, koncentrując się na stowarzyszeniowości, wolontariacie, równości, kulturze, zdrowiu, obywatelstwie europejskim i prawach człowieka. Przez prawie trzy dekady FNAJ organizowało działalność angażującą setki liderów młodzieżowych, organizowało Ogólnokrajowe Spotkania Stowarzyszeń Młodzieżowych, zarządzało Portugalskim Centrum Informacji Młodzieżowej, organizowało Krajowe Kampanie oraz dzieliło się najlepszymi praktykami dotyczącymi spraw młodzieżowych. FNAJ pełni również silną rolę polityczną, reprezentując stowarzyszenia młodzieżowe podczas krajowych i międzynarodowych wydarzeń z udziałem decydentów oraz publikując prace na temat polityki młodzieżowej w samorządzie lokalnym, zgodnie z modelem dialogu młodzieżowego UE.

Misją Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży SZANSA est przeciwdziałanie wszelkim rodzajom przemocy wobec dzieci i młodzieży oraz pomaganie im w sytuacji kryzysu czy zagrożenia ich bezpieczeństwa. SZANSA współpracuje również z rodzicami i opiekunami, którzy nie dopuszczają się przemocy, oferując młodym ludziom szanse na dobrostan i rozwój. Kierując się szacunkiem dla godności, praw i wolności, SZANSA mobilizuje działania społecznościowe na rzecz wzmocnienia ochrony przed przemocą. SZANSA prowadzi Centrum Pomocy Dzieciom (CPD), które stanowi bezpieczne miejsce oferujące wsparcie psychologiczne, terapię, opiekę pediatryczną i psychiatryczną oraz pomoc prawną dla dzieci, które doświadczyły przemocy, nadużyć lub są zaangażowane w postępowania prawne. Dodatkowo, Młodzieżowe Miejsce Spotkań (MMS) zapewnia młodym ludziom przyjazne środowisko do odkrywania zainteresowań, nawiązywania kontaktów społecznych i angażowania się w projekty. Kładąc nacisk na udział młodzieży, MMS umożliwia młodym ludziom proponowanie i uczestniczenie w działaniach, od projektów społecznych po warsztaty umiejętności, takie jak gotowanie, edukacja praw człowieka czy pierwsza pomoc. W MMS młodzież aktywnie uczestniczy także w projektach Stowarzyszenia, promując integrację i wzmocnienie pozycji młodych ludzi.

Project school
Project School to startup z siedzibą we Włoszech, której celem jest wzmocnienie umiejętności kreatywnych i projektowych osób i organizacji dążących do rozwoju zrównoważonych rozwiązań dla społeczności.Project School oferuje dwa warsztaty praktyczne:
  • Laboratorium Projektów Społecznego Wpływu: Zaprojektowane z myślą o osobach i organizacjach, które chcą aktywnie wspierać inicjatywy o wpływie społecznym w swoich społecznościach.
  • Szkolenie z Projektowania Projektów: Szkolenie dotyczące specyficznych aspektów projektowania inicjatyw o wpływie społecznym, w tym definiowanie zakresu, ocena wpływu, znajdowanie partnerów i zapewnianie zrównoważenia. Szkolenie jest oferowane dla różnych grup, od uniwersytetów po fundacje.
Celem jest podniesienie jakości inicjatyw społecznych poprzez rozwój umiejętności uczestników, od studentów i aspirujących projektantów po instytucje publiczne. Usługi obejmują szkolenia w salach i online, doradztwo, warsztaty i wydarzenia, które można dostosować do potrzeb użytkowników.
Learning Seed to organizacja zajmująca się edukacją pozaformalną i społeczeństwem obywatelskim, mająca siedzibę w Argos, w regionie Peloponez w Grecji. Jej misją jest rozwijanie podejść do edukacji pozaformalnej oraz kształcenia ustawicznego dla młodzieży, zawodowego i dorosłych. Learning Seed działa również na rzecz angażowania społeczeństwa obywatelskiego i redukowania wykluczenia społecznego, oferując wsparcie praktyczne dla grup wrażliwych i marginalizowanych, zapewniając równy dostęp do edukacji i szkoleń.Organizacja stara się inspirować lokalną społeczność do przyjęcia idei uczenia się przez całe życie, aby stworzyć bardziej wykształcone i inkluzywne społeczeństwo. Bazując na lokalnej kulturze i umiejętnościach, Learning Seed tworzy trwałe doświadczenia edukacyjne i inicjuje działania społeczne, które prowadzą do pozytywnych zmian.
Youth Agency of Georgia

Państwowa Agencja ds. Młodzieży (YA) jest prawnym podmiotem publicznym ustanowionym w 2019 r. w celu opracowywania, wdrażania i koordynowania strategii polityki młodzieżowej Gruzji. Powstała z połączenia Funduszu Rozwoju Dzieci i Młodzieży (CYDF) oraz Narodowego Centrum Dzieci i Młodzieży (CYNC). CYDF, założony w 2000 r., przyczyniał się do rozwoju młodzieży poprzez przyznawanie grantów młodzieżowym organizacjom społeczeństwa obywatelskiego w ramach państwowej polityki młodzieżowej i działał od 2010 r. w ramach Ministerstwa Sportu i Młodzieży. Głównym celem CYNC było wspieranie wdrażania gruzińskiej Narodowej Polityki Młodzieżowej poprzez różnorodne działania, w tym obozy, konkursy, badania, szkolenia, kampanie uświadamiające i międzynarodowe sieci. Agencja ds. Młodzieży kontynuuje prace swoich poprzedników, zarządzając programami grantowymi dla organizacji młodzieżowych i prowadząc obozy młodzieżowe. Od 2021 r. oferuje również mobilne usługi dla młodzieży w wybranych gruzińskich gminach.